Po polsku czy po angielsku?

Zastanawiałem się ostatnio co było by lepsze: pisanie po polsku czy po angielsku?

Póki co traktuję tego bloga jako poligon doświadczalny dla mojego pisania. Wiele rzeczy jeszcze jest niewiadomych i nie skupiam się nad nimi zbyt wiele. Nie wiem jeszcze do końca do jakiej grupy docelowej będę pisać.

Co do treści - będę po prostu pisał swoje przemyślenia, które w danym momencie będą dla mnie istotne / aktualne.

Zdecydowałem się pierwotnie na pisanie po angielsku, ponieważ chciałem ćwiczyć język. Z gramatyki czuję się jednak dosyć mocny, a jeśli chodzi o styl to i tak nie przywiązywałem do niego zbyt dużej uwagi.

Problem polega jednak na tym, że o cześci rzeczy nie ma sensu pisania w języku angielskim - np. o książkach polskich autorów, które nie są wydawane po angielsku. Z drugiej strony, przy wpisach na temat PhpStorma z których może skorzystać cała społeczność programistów - angielski wydaje się bardziej odpowiedni. Staram się zawsze dobierać język i słownictwo do odbiorcy do którego się kieruje, a tutaj pozostaje on dosyć nieokreślony.

W związku z tym, że jest to nadal poligon doświadczalny - pozwolę sobie na przeplatanie postów w języku polskim z postami w języku angielskim - w zależności od nastroju, rodzaju posta czy innych bliżej nieznanych mi jeszcze czynników. A potem się zobaczy...

A Waszym zdaniem, polski czy angielski?


comments powered by Disqus