Książka #1: "Skup się" by Leo Babauta

Ten rok zacząłem od przeczytania "Skup się" Leo Babauty. Wersję angielską można pobrać za darmo z bloga autora. Podobno blog sam w sobie też wart poczytania, ale jeszcze nie miałem okazji się mu bliżej przyjrzeć.

Książkę zdecydowanie polecam wszystkim, którzy chcieliby wykorzystywać swój czas efektywniej - zarówno w pracy jak i po pracy (włączając w to jak wygospodarować więcej czasu na robienie rzeczy, które uwielbiasz).

Autor wielokrotnie podkreśla, że żyjemy w czasach kiedy robienie wielu rzeczy na raz (a tym samym brak skupienia) oraz bycie podłączonym do Internetu 24 godziny na dobę to standard. Jego zdaniem - standard może wyglądać zupełnie inaczej, a nasze życie może na tym jedynie zyskać, m.in. poprzez zminimalizowanie stresu.

Kilka jego sugestii może wydawać się bardzo trudne do wdrożenia ze względu na to jak bardzo nasze życie jest uzależnione od dostępu do sieci. Jednak... rzucam wyzwanie - spróbujcie. Sam testuję kilka z nich (będę jeszcze o tym pisał) i póki co zdecydowanie warto!


comments powered by Disqus