10 inspirujących książek

Około tydzień temu ktoś zapytał mnie jakie książki "biznesowo/życiowe" mógłbym polecić. Wpadłem wtedy na pomysł, aby spróbować zrobić listę najbardziej wartościowych książek jakie przeczytałem. Niestety, po kilku latach naprawdę trudno mi ocenić, która książka była najlepsza, ponieważ czytam sporo i siłą rzeczy nie zawsze pamiętam co przeczytałem w której książce itd. Postanowiłem więc zrobić krótką listę inspirujących / wartościowych książek, które zapadły mi w pamięć.

Ksiązki poniżej musiały spełnić dwa kryteria: musiałem umieć je wymienić bez długiego zastanawiania się oraz musiałem pamiętać, że książka albo coś zmieniła w moim życiu lub po prostu mnie zainspirowała.

  1. Joe Vitale "Prawo Przyciągania"
  2. Dale Carnegie "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi"
  3. Jack Welch "Winning znaczy zwyciężać"
  4. Miłosz Brzeziński "Biznes, czyli kupa ludzi" (jak również inne z serii: "Życiologia" i "Pracować i nie zwariować")
  5. Jason Fried "Rework"
  6. Robert Branson "Screw it! Let's do it!"
  7. Dan Brodsky-Chenfeld "Above All Else"
  8. Dave Logan, John King, Halee Fischer-Wright "Tribal Leadership: Leveraging Natural Groups to Build a Thriving Organization"
  9. Robert Kyosaki "Bogaty ojciec, biedny ojciec"
  10. Tad Witkowicz "Od nędzy do pieniędzy"

W związku z kryteriami jakie przyjąłem do wyboru książek - prawdopodobnie brakuje tu jakieś dobrej książki z tych, które miałem szansę przeczytać. Mam jednak nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.


comments powered by Disqus